Mitsubishi heeft vandaag een nieuwe elektrische bestelbus onthuld. Voorlopig is deze smalle auto enkel en alleen bedoeld voor de Japanse automarkt. De MINICAB-MiEV zal ook onder de vlag van Suzuki verkocht geworden, waar Mitsubishi recentelijk nog een overeenkomst mee heeft gesloten.
De Japanse automaker heeft nu al 17.000 volledig elektrische voertuigen op de markt gebracht. Het leeuwendeel daarvan is de i-MiEV, een kleine elektro-auto die samen met Peugeot (iOn) en Citroen (C-Zero) is ontwikkeld. Deze elektrische bestelbus moet het succes uitbreiden, zij het alleen in eigen land.
De MINICAB-MiEV kan worden uitgerust met twee verschillende accu-pakketten. De eerste is een 10.5 kWh-battterij die een actieradius van 100 km mogelijk maat. Kilometervreters zullen voor de 16.0 kWh-batterij moeten gaan, die komt nog eens 50 km verder. De eerste kost -omgerekend en na subsidieaftrek- 16.611 euro, voor de Mitsu-bus met de grootste range mag 19.396 euro worden neergeteld.
De MINICAB-MiEV heeft 40 pk, 196 Nm en een gewicht van 1.090 kg. Het opladen van de lichtste accu-uitvoerinfg duurt 4,5 uur via een 22 Volt-aansluiting, de iets grotere accu is na 7,5 uur vol.

Onlangs werd er al een i-MiEV gespot bij een vestiging van Google in Sydney. Nu heeft ook het hoofd...

Deze schets laat de elektrische auto zien waarmee Mitsubishi wil deelnemen aan de bekende Pikes Pea...

Google is de laatste jaren steeds actiever op autogebied. En lang niet alleen op het gebied van nav...

Volgens Japanse media werkt Mitsubishi aan een elektrische bestelwagen die in 2013 op de markt zal ...