Het klinkt als een vroegtijdige 1 april-grap, maar deze stelling is het resultaat van een 22 jaar durend onderzoek. Deense wetenschappers claimen dat de toegenomen wereldwijde uitstoot van CO2 mogelijk medeverantwoordelijk is voor het toenemende gewicht bij de mensheid.
De uitkomst van het onderzoek laat niet alleen zien dat obesitas wereldwijd is toegenomen, ook dunne mensen wegen in verhouding een stuk meer sinds twee decennia geleden. Zowel dikke als dunne mensen komen, ondanks hun eet- en leefpatroon, steeds meer aan. En volgens het Deense onderzoek staat dit in verhouding met het CO2-niveau in onze atmosfeer.
De CO2-stijging zou invloed hebben op hormonen die de waakzaamheid bij mensen reguleren. Kort gezegd: omdat er meer CO2 wordt ingeademd gaan we later naar bed, wat weer een negatief effect heeft op onze stofwisseling. Nog een belangrijke reden die wordt aangedragen is de stijging van de pH-waarde in het bloed vanwege een toenemend CO2-gehalte in de atmosfeer. Hierdoor wordt het hongergevoel in onze hersenen versterkt, aldus de onderzoekers. Dit effect zou ook bij ruim 20.000 onderzochte dieren merkbaar zijn.
Het volledige onderzoek staat op Science Nordic.

Het Europese Milieuagentschap (EEA) keek naar de CO2-uitstoot van nieuwe auto's in Europa. Wat blij...

Naast strengere eisen komt er nu ook een nieuwe testmethode om het brandstofverbruik waargetrouw te...

"Ik kan me goed voorstellen dat het zweet in de handen staat bij Wiebe Draijer". De SE...

Twee studenten informatiekunde van de Universiteit Utrecht voeren op internet actie tegen het plan ...
21-03-2012 om 13:01
En dikke mensen zijn dommer… devolutie is het!
21-03-2012 om 18:59
weer zo’n onderzoek waar je niks mee kan.. ik geloof er niks van dat ze zoiets kunnen onderzoeken.. of zoiets door de CO2 komt, bullshit!
ben ook 15 kilo afgevallen sinds ik automonteur ben.. en afzuiging hebben we niet! Denk zeg het even..