De semi-open Renault Twizy wordt vaak onder de aandacht gebracht door het Franse merk. Eerder ging de Franse autobouwer al de samenwerking aan met David Guetta, nu wordt de auto onder de aandacht gebracht met behulp van de Eiffeltoren.
Een groep Twizy-rijders rijdt door Parijs, om bij de Eiffeltoren alle stads-EV’s in te pluggen en te wachten op het verspringen van de lichten. Samen met de typische elektromuziek die herinneringen aan de jaren tachtig oproept is het een mooi tafereel geworden.
Het kost de Twizy slechts zes seconden om op te trekken van 0 tot 45 km/h en levert bij een standaard stadsrit 25% tijdwinst op – inclusief parkeren – zonder één druppel benzine te verbruiken. De actieradius van 100 kilometer is getest bij een genormaliseerde cyclus in de stad, dankzij de lithium-ion accu van 6,1 kWh en een systeem dat energie terugwint zodra de bestuurder zijn voet van het gaspedaal haalt. In reële gebruiksomstandigheden zal een klant circa 80 kilometer rijden als hij de principes van het zuinig rijden toepast (55 km in extreme omstandigheden bij herhaaldelijk flink accelereren of lange tijd op topsnelheid rijden). De Twizy heeft een geïntegreerd oplaadsnoer van drie meter, compatibel met een gewoon stopcontact van 220 V voor volledig opladen in minder dan 3,5 uur. Voor 80% opladen kan in 2,5 uur.
De Twizy-45 staat vanaf 5 april bij de Renault Z.E.-dealer vanaf € 6.990 (incl. BTW en BPM maar excl. batterijhuur). De snellere Twizy is er voor € 7.690 incl BTW en BPM. De prijzen voor de huur van accu’s beginnen bij 50 tot 72 euro per maand, afhankelijk van contractduur en kilometers.

Renault heeft grootse plannen met de kleine stadsvierwieler die in Nederland bij €6.990 begint. Nu ...

Recentelijk zagen we dat tuninghuis Elia zich over de elektrische stadsvoiture had ontfermd. Inmidd...

Op de jaarlijkse Essen Motorshow draait het doorgaans om absurde pk-monsters en opzichtig getunede ...

De goedheiligman komt jaarlijks op een stoomboot naar Nederland, en brengt cadeaus rond per CO2-uit...
20-06-2012 om 10:52
Ik heb gisteren op de weg van Middelburg naar Vlissingen gewoon een Twizy zien rijden! Nooit verwacht er zo snel een te zien