Een oude, vergeten Britse EV waar er slechts een klein aantal van gebouwd zijn ombouwen tot moderne elektro-auto die de concurrentie achter zich laat. Dit is het plan van de Britse autojournalist Jonny Smith, bekend van Fifth Gear.
Als basis neemt hij een vergeten EV waar bijna niemand van heeft gehoord. Het kleine Enfield bouwde tussen 1973 en 1977 ongeveer 120 EV’s als antwoord op de oliecrisis en de bijbehorende benzineprijzen die explosief stegen. Met de techniek die destijds voorhanden was, en een samenraapsel van auto-onderdelen van diverse merken, ontstond zo een elektro-auto als alternatief voor de benzineslurpende massa. Maar de problemen waar hedendaagse EV’s tegenaan lopen waren ook toen geen uitzondering. De aanschafprijs was hoog (voor hetzelfde geld kocht je een grotere en luxe benzine-auto) en de actieradius was bedroevend. De in serie geschakelde lood-accu’s konden de Enfield ongeveer 55 รก 85 km ver brengen terwijl de topsnelheid rond de 60 km/u uitkwam.

Autojournalist Jonny Smith heeft een Enfield 8000 van de ondergang weten te redden. Zijn exemplaar is ooit verwoest door een overstroming. Nu wordt de EV volledig gerestaureerd, komen er twee elektromotoren in te liggen en zal ook het interieur volledig worden verbouwd. De specificaties houdt hij echter nog even geheim. Wat al wel bekend is, is dat het een hot rod moet worden die de meeste hedendaagse EV’s het nakijken geeft. Voornamelijk op de dragstrip.
De naam van zijn creatie: Flux-Capacitor, Een leuke verwijzing naar het onderdeel uit Back to the Future dat tijdreizen mogelijk maakte in een DeLorean. Meer over dit project op flux-capacitor.co.uk.
Meer te weten komen over de originele Enfield 8000? Bekijk dan onderstaand fragment van Top Gear uit 1998.

Ombouwprojecten waar een auto met verbrandingsmotor wordt geëlektrificeerd zijn niet van de lu...

Met de elektrische Leaf heeft Nissan het voortouw genomen en de eerste massageproduceerde EV van de...

Een terugblik op de carrière van de elektrische auto, die verder teruggaat dan vaak gedacht ...

Met de komst van de i3, i3 Coupé en de i8 laat BMW zien dat elektrisch rijden weer op het me...
18-05-2012 om 16:45
Grappig, deze kende ik nog niet. En niet zo vreemd dat je daar maar 48km mee kunt rijden met zo’n gewicht.
Het accu probleem wat nu is was dus toen ook, alleen toen een stuk erger. En dan heeft dit autootje geen elektrische features.