Een oplaadmethode waarmee lithium-ion accu’s 30 tot 120 keer sneller worden opgeladen. Volgens onderzoekers van de Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST) in Zuid-Korea is dit nu mogelijk. Zij ontwikkelend een nieuw type accu waarmee de laadtijd aanzienlijk verkort wordt.
De claim van de onderzoekers is dat ze een accupakket voor EV’s kunnen ontwikkelen die in slechts één minuut wordt opgeladen. Door gebruik te maken van geleidende vloeistof met grafiet is het mogelijk om in een keer alle accucellen van stroom te voorzien. Bij huidige lithium-ion batterijen gaat dat nog van buiten naar binnen, wat meer tijd in beslag neemt.
Het nadeel tot op heden is dat de capaciteit van de batterijen met de speciale substantie lager uitvalt, maar dit wordt gecompenseerd door de hogere laadvermogens van tussen de 198 en 792 Kilowatt. Zelfs veel meer dan de Supercharger van Tesla.

Circa 80 (inter)nationale experts waren aanwezig bij de Battery & Energy Day 2012 van Autom...

Een wiskundig recept waarmee lithium-ion accu's tot tweemaal zo snel worden opgeladen. Onderzoekers...

Lithium vormt de basis voor accu's in elektrische auto's, maar tegelijkertijd neemt de vraag naar d...

Duitse onderzoekers hebben het lichtste materiaal ter wereld ontwikkeld. Per kubieke centimeter wee...
22-08-2012 om 23:26
funky! Maar wat zijn de nadelen?
23-08-2012 om 9:32
@BaRa: “Het nadeel tot op heden is dat de capaciteit van de batterijen met de speciale substantie lager uitvalt”
Dat bijvoorbeeld? Je range is dus korter en je moet dus vaker aan de laadpaal staan.
23-08-2012 om 11:15
@widodh: een minimale range van 100km met een vlotte rijstijl vind ik acceptabel, mits het laden vervolgens een kwestie is van pinnen/chippen, 1 tot maximaal 3 minuten wachten, en weer verder.
En ik denk dat dit voor veel mensen zal gelden.
30-08-2012 om 0:45
@desoper: Ik zou er toch knettergek van worden om iedere 45 minuten een verplichte stop te moeten maken om te herladen.